Cele marek Huawei i Honor na nadchodzące lata

Richard Yu, dyrektor generalny działu konsumenckiego Huawei, ogłosił nową strategię dla marek Huawei oraz Honor. Wszystko jest też kontynuacją planu, który swój początek ma w 2012 roku. Chiński producent nie ukrywa tego, że chce być liderem rynku urządzeń mobilnych i krok po kroku do tego zmierza.

Celem sprzed kilku lat było przede wszystkim porzucenie niskobudżetowych jednostek, które mają niską marżę i przejście z ODM do modelu OEM. Oczywiście obejmuje to również wykorzystanie chipstetów własnej produkcji (Kirin), czy też dalszy rozwój oprogramowania EMUI.

Oczywiście pracownicy obu marek będą nadal współpracować w zakresie opracowania nowych technologii, ale także dystrybucji i sprzedaży detalicznej urządzeń.

Dział konsumencki marki Huawei to potężna machina, która jest największym departamentem firmy. W ubiegłym roku biznes związany z operatorami komórkowi na całym świecie pozwoli na osiągnięcie przychodów na poziomie 348,9 mld juanów chińskich i oznacza to wzrost rok do roku o 45,1 procent. Honor zaliczył jeszcze lepszy 2018 rok, ponieważ jego przychody zwiększyły się o 170 % w stosunku do poprzedniego roku. Zajmuje też drugie miejsce pod względem sprzedaży internetowej na całym świecie.

 

News został wyświetlony od 07.04.2019 już 128 razy.