in

Cele marek Huawei i Honor na nadchodzące lata

Richard Yu, dyrektor generalny działu konsumenckiego Huawei, ogłosił nową strategię dla marek Huawei oraz Honor. Wszystko jest też kontynuacją planu, który swój początek ma w 2012 roku. Chiński producent nie ukrywa tego, że chce być liderem rynku urządzeń mobilnych i krok po kroku do tego zmierza.

Celem sprzed kilku lat było przede wszystkim porzucenie niskobudżetowych jednostek, które mają niską marżę i przejście z ODM do modelu OEM. Oczywiście obejmuje to również wykorzystanie chipstetów własnej produkcji (Kirin), czy też dalszy rozwój oprogramowania EMUI.

Oczywiście pracownicy obu marek będą nadal współpracować w zakresie opracowania nowych technologii, ale także dystrybucji i sprzedaży detalicznej urządzeń.

Dział konsumencki marki Huawei to potężna machina, która jest największym departamentem firmy. W ubiegłym roku biznes związany z operatorami komórkowi na całym świecie pozwoli na osiągnięcie przychodów na poziomie 348,9 mld juanów chińskich i oznacza to wzrost rok do roku o 45,1 procent. Honor zaliczył jeszcze lepszy 2018 rok, ponieważ jego przychody zwiększyły się o 170 % w stosunku do poprzedniego roku. Zajmuje też drugie miejsce pod względem sprzedaży internetowej na całym świecie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments