Revolut wchodzi na polski rynek i liczy na osiągnięcie sukcesu

Ostatnio głośno było o Revolut za sprawą promocji dla nowych klientów, którzy mogli zamówić bezpłatnie kartę z okazji przekroczenia liczby 1,5 mln użytkowników. To jednak nie koniec, ponieważ Revolut będzie od teraz oferował swoje usługi również nad Wisłą.

Revolut ma bardzo ambitne plany i chce, aby w Polsce do końca roku z ich usług korzystało 150 tysięcy osób. Obecnie jest ich około 50 000.

Jednak co to zmienia wejście na nasz rynek Revolut? Przede wszystkim swój portfel w aplikacji Revolut będzie można doładować zwykłym przelewem krajowym oraz otworzyć rachunek w złotówkach. Stanowić to będzie ułatwienie dla osób, które nie chciały podpinać swojej karty debetowej lub kredytowej. W taki wypadku trzeba było ponieść dodatkowe koszty, które związane są z przelewem zagranicznym. Będzie to niezła alternatywa dla tradycyjnej bankowości, ponieważ do aplikacji Revolut będą mogły być wysyłane wszystkie przelewy.

Dodatkowo w Krakowie powstanie Biuro Obsługi i Wsparcia Klienta, który będzie udzielał wszelkiej pomocy w języku polskim.

Nikolay Storonsky , prezes Revolut: „Zauważyliśmy, że największe polskie banki budują produkty i doświadczenie pełnej bankowości mobilnej w sposób powolny. Jesteśmy tu by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad swoimi finansami. Chcemy nie tylko przedefiniować tradycyjne usługi finansowe, ale oprzeć je całkowicie na technologii, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem i kategoryzacji wydatków, rozszerzony zakres bezpieczeństwa, z opcją zablokowania i odblokowania karty na jedno kliknięcie czy kontrolą dostępu opartą na geolokalizacji.”

Nad „revoltujcą” w naszym kraju pieczę będzie sprawować country manager Karol Sadaj, który ma zadbać o rozwój i osiąganie zakładanych celów. Fintech, czyli firma finansowa operująca jedynie w sieci, obecnie oczekuje na uzyskanie licencji bankowej. Oznacza to objęcie bankowym systemem gwarancyjnym firmy Revolut i przede wszystkim rachunków użytkowników.

Artykuł został wyświetlony od 30.07.2023 już 556 razy.