Huawei P9 będzie posiadał wysokiej jakości komponenty aparatu od Leica

huawei_leicaWiększość zdjęć w dzisiejszych czasach robiona jest za pomocą smartfonów, więc każdy z producentów stara się dostarczyć użytkownikom jak najlepszej jakości aparaty w swoich urządzeniach. Dawno już minęły czasy czasy „wyścigu szczurów” po ilość pikseli. Teraz liczy się jakość oraz zastosowanie najnowszych technologii, aby zapewnić posiadaczom smartfonów jak najlepsze doświadczenia. Pokazuje to przykład choćby Samsunga Galaxy S7 czy iPhone SE.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Huawei podjęło współpracę z jednym z ekspertów na rynku fotografii jakim niewątpliwie jest Leica. Wcześniej nie mieliśmy szczegółowych informacji na jakiej płaszczyźnie będzie się to odbywało. Wiemy już, że Leica brała udział przy tworzeniu aparatu w najnowszym flagowcu P9. Wiemy też już od dawna, że tylny aparat będzie miał dwa obiektywy. Dlatego też każdy posiadacz może spodziewać się imponujących fotek czy filmów.zbliżenie_p9_3

Niemieckiej firmy Leica chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to firma z 150 letnim doświadczeniem na tym rynku. Patrząc na to co zrobiło Carl Zeiss dla Nokii w przeszłości, Huawei może zyskać sporą przewagę nad konkurencją w obecnych czasach.

Informację o współtworzeniu aparatu z Leicą przekazał wiceprezes chińskiego producenta Guo Ping. Nie powiedział jednak co konkretnie zrobili Niemcy dla Huawei, aby się tego dowiedzieć będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery P9, która odbędzie się już w najbliższą środę 6 kwietnia.

Źródło:Android Authority

Wpis został zobaczony od 22.10.2023 już 666 razy.