Nokia oraz Carl Zeiss ponownie łączą siły!

Znany producent systemów optycznych Zeiss i HMD Global (właściciel marki Nokia) właśnie zawarły umowę, która ma doprowadzić do owocnej współpracy obu firm, która miała już miejsce w przeszłości. Na jej mocy przyszłe smartfony zostaną wyposażone w optykę niemieckiej firmy Zeiss.

Nową umowę możemy nazwać raczej odnowieniem współpracy pomiędzy tym dwoma firmami. Zeiss było odpowiedzialne za aparaty w telefonach Nokii z serii N, a ostatnim z doskonałych przykładów może być model Nokia Lumia 1020, która zachwycała zdjęciami. Nie wiadomo jak długo potrwa obecna współpraca pomiędzy Zeiss, a HMD Global/Nokia, ale mówi się, że będzie to długoterminowa umowa. Nie wiadomo też w jakim zakresie firma zajmująca się fotografią będzie ingerować w zespoły aparatów w smartfonach Nokii, ale można podejrzewać, że będzie odpowiedzialna za całokształt. Podobnie ma się to w przypadku Huawei i Leicii.

“Collaborating with ZEISS is an important part of our commitment to always deliver the very best experience for our customers. Our fans want more than a great smartphone camera, they want a complete imaging experience that doesn’t just set the standard but redefines it. Our fans expect it and, together with ZEISS, we’re delivering it – co-developed imaging excellence for all,” said Arto Numella, CEO of HMD Global.

Nie wiadomo, kiedy możemy zobaczyć pierwszy owoc tej kolaboracji, ale ciekawa zajawka z Twittera może wskazywać, że może to być już niedługo. Sugeruje ona również istnienie smartfonu Nokia z podwójnym aparatem. HMD już dawno zapowiedziało wydanie kilku smartfonów jeszcze w tym roku, a do tej pory zobaczyliśmy trzy modele – Nokia 3,5 oraz 6. Żaden z nich natomiast nie jest flagowym urządzeniem. Mówi się, że będzie nim Nokia 8 lub Nokia 9.

A partnership we’re truly proud to announce. #BetterTogether pic.twitter.com/SJmCcUhSLG

— Nokia Mobile (@nokiamobile) 6 lipca 2017

Źródło: HMDGlobal

Artykuł został wyświetlony od 15.10.2023 już 628 razy.