Android 8.0 Orellete (nie OREO!) zadebiutuje już jutro

Od bardzo dawna mówi się, że Android 8.0 będzie nosił komercyjną nazwę wziętą od popularnych ciastek. Zgodnie z porządkiem alfabetycznym jego nazwa musi zaczynać się na literę „O”, a więc miał nazywać się OREO. Możemy być niemal pewni, że nowa wersja Androida zostanie wydana już jutro, a wszystko to zbiega się z dniem, w którym zaobserwować będzie można zaćmienie słońca.

Zwiastun w portalu Google Plus został znaleziony z plikiem o nazwie GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4, a więc miał zdradzać jego nazwę. Film oczywiście został bardzo szybko usunięty.

Najnowsze plotki wskazują, że jednak jego nazwa nie weźmie się od popularnych ciastek. Według jednego z menadżerów ds. obsługi klienta Nova Launcher, którym jest Cliff Wade nowy system nazywał się 5e" style="text-decoration: underline">będzie nazywał się Android8.0 Orellete. Informacje pochodzą z anonimowego źródła i wygląda na to, że wszelkie wcześniejsze plotki mogą się nie sprawdzić.

Orellete to typ słodkich wypieków wprost z Katalonii, które zwykle serwowane są na weselach. Nie wiadomo czym Google mogło kierować się przy wyborze nazwy, ale będzie to zaskakujący ruch.

Źródło: PhoneArena, Cliff Wade

News został zobaczony od 09.02.2023 już 934 razy.