Xiaomi Mi 6 z podwójnym aparatem zaprezentowany!

Xiaomi Mi 6 został zaprezentowany oficjalnie i jest to właściwie potwierdzenie większości plotek, które pojawiały się do tej pory. Jego największym atutem jest najnowszy chipset Snapdragon 835 oraz podwójny aparat z tyłu. Nie jest to może spektakularny telefon z zakrzywionym ekranem, bądź bez ramek wokół niego, ale nadal pozostaje bardzo ładnym urządzeniem i widać, że Xiaomi bardzo się do tego przyłożyło.

Mi 6 wykonany jest w całości ze szkła oraz metalu. Jego przedni oraz tylny panel wykonany jest z zakrzywionego na każdej krawędzi szkła i są one umieszczone na stalowej ramie, które proces produkcyjny trwał aż 12 dni. Pozwoliło to na osiągnięcie idealnej konstrukcji i dopasowania elementów jak tacka na kartę SIM oraz przyciski boczne, co zostało nazwane Aligned Design Concept. Dostępna jest również wersja z ceramicznym tyłem oraz obrysówkami na tylne aparaty, które wykonane są z 18-karatowego złota.

Z tyłu Xiaomi Mi 6 znajdują się dwa aparaty 12 MP i podobnie jak w iPhone 7 Plus, jeden z nich posiada szerokokątny obiektyw, a drugi teleobiektyw do wykonywania tzw. zdjęć w trybie portretowym. Szerokokątny aparat posiada również 4-osiową stabilizację obrazu, która pozwoli na wykonanie idealnych zdjęć.

Do wyboru są dwie wersje pojemności – 64 GB i 128 GB. Nowy chipset Snapradon 835 jest wspomagany przez 6 GB pamięci RAM. Mi 6 posiada 5.15-calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Urządzenie jest również odporne na ochlapania wodą, ale nie można oczywiście używać go pod wodą. Z przodu umieszczony jest również skaner linii papilarnych i został on umieszczony pod warstwą szkła. Xiaomi Mi 6 posiada dość pojemną baterię – 3350 mAh.

Sprzedaż Mi 6 od Xiaomi ruszy 28 kwietnia. Wersja 64 GB będzie kosztować w Chinach 2 499 juanów, czyli około 1440 złotych. Wariant z pojemnością 128 GB będzie dostępny w cenie 2 899 CNY, a więc ok. 1 675 zł. Ekskluzywna wersja, z ceramicznym tyłem to koszt rzędu 2999 juanów, czyli około 1730 złotych.

Źródło: GSMArena, Mi

Wpis został wyświetlony od 08.12.2023 już 270 razy.