Samsung Galaxy S5 mini z aktualizacją Android 6.0.1 Marshmallow

Ostatnią większą aktualizacją na którą załapali się posiadacze smartfonu Galaxy S5 mini jest ta z 2015 roku, kiedy na urządzenia trafił Android 5.1.1 Lollipop. Wydaje się, że po bardzo długim czasie, również Android 6.0.1 Marshmallow toruje sobie drogę dla tego modelu. Już 4 miesiące temu po raz pierwszy można było usłyszeć o aktualizacji dla Galaxy S5 mini duos (SM-G800H) w Rosji. Teraz jednak chodzi o europejską wersję Galaxy S5 mini (SM-G800F), która powoli otrzymuje piankowego Androida.

Wersja firmware G800FXXU1CQA1 jest obecnie wdrażana na Galaxy S5 mini, które zostały kupione na wolnym rynku, ale również na tych z „brandingiem” operatorów. Oprócz Androida 6.0.1 Marshmallow zawiera także styczniowe poprawki zabezpieczeń.

Jest to ostatni aktualizacją, którą otrzyma Galaxy S5 mini. Dalsze podnoszenie wersji nie będzie miało miejsca ze względu na wymogi Google odnośnie Androida Nougat. Wkrótce posiadacze tego modelu powinni zacząć otrzymywać powiadomienia o aktualizacji OTA na swoich telefonach.

Źródło: Galaxyclub.nl, SamMobile

Wpis został zobaczony od 08.12.2023 już 824 razy.