Huawei podobno pracuje poczwórnie zakrzywionym ekranem w smartfonie

Jeśli chodzi o smartfony z minimalnymi ramkami najgłośniej jest o Xiaomi Mi MIX, którego wyświetlacz zajmuje 91.3 % powierzchni całego urządzenia, a w rzeczywistości jest to jednak mnie, bo według wyliczeń zajmuje on trochę ponad 84 %, co i tak jest świetnym wynikiem. Pierwsza partia, licząca 10 000 sztuk Mi Mix sprzedała się w zaledwie 10 sekund. Patrząc na sukces tego modelu, możemy spodziewać się, że większość producentów również będzie chciała iść tą drogą w najbliższym czasie.

Teraz na Weibo pojawił się post, który mówi o tym, że Huawei pracuje nad czymś o nazwie „Quad-edge screen”. Ma to być koncept telefonu z przyszłości. Wszystkie cztery boki ekranu mogą być zakrzywione. Oznaczałoby to całkowity brak jakichkolwiek ramek. Post sugeruje również, że może być to telefon wyprodukowany przez Huawei lecz pod zupełnie nową marką, a być może z logiem sub-marki Honor.

huawei_mate9_14list

Huawei wysłało również zaproszenie na chińską premierę Huawei Mate 9 i Mate 9 Pro, która odbędzie się 14 listopada. Na ostatnim wydarzeniu w Monachium zobaczyliśmy jedynie Mate 9 z 4 GB RAM oraz pojemnością 128 GB. Mate 9 Pro może posiadać 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pojemności wbudowanej, ale również a być dostępna wersja z pojemnością 64 GB. Podstawowa wersja Mate 9 na rynek chiński może być dostępna z różnymi pojemnościami: 32 GB, 64 GB oraz 128 GB.