iMessage jeszcze w tym miesiącu na Androida?

imessageWedług „źródła zaznajomionego z myśleniem firmy” z MacDailyNews, Apple będzie chciało ogłasić iMessage dla Androida na WWDC w tym roku. Potem możemy jednak dowiedzieć się, że jeśli nie nastąpi to na WWDC w tym miesiącu, to na pewno nastąpi to jeszcze w tym roku.

Komunikator iMessage jest dostępny wyłącznie dla urządzeń firmy Apple od chwili wydania. Jest to jedna z rzeczy, która przemawia na korzyść iPhone’a i ciężko jest się przesiąść na Androida m. in ze względu na aplikację iMessage. Sama usługa może nie być wspaniała, ale działa i pracuje na tyle dobrze, że obecni użytkownicy nie chcą się z nią rozstać oraz zachęca ona nowe osoby.

Mamy już przypadek, że Apple wydało jedną aplikację dla systemu Android i jest nią Apple Music. Nic dziwnego, ponieważ dzięki temu firma zyskuje kolejny klientów, którzy chcą mieć dostęp do setek milionów utworów i opłacają miesięczny abonament. Jest to po prostu czysty biznes. Z iMessage, spółka z Cupertino raczej zysków nie będzie miała jak czerpać. Mógłby być to również powód to zmiany iPhone’a na Androida i dalszą możliwość korzystania z iMessage. Osoby wahające się nad zakupem iPhone’a miałyby też powód do pozostania przy swoim obecnym smartfonie z Androidem.

Plotka oczywiście może się okazać prawdą, ale byłby to dość niezrozumiały ruch ze strony Apple. Nie mają on nic do zyskania, a mogą na tym tylko stracić.

Źródło: MacDailyNews

Artykuł został wyświetlony od 29.11.2023 już 568 razy.