Interaktywna Tablica Mendelejewa

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z Tablicą Mendelejewa i wszystkimi pierwiastkami, które na niej występują. Układ okresowy powinni znać przede wszystkimi uczniowie uczęszczający na lekcje przyrody lub chemii. Właśnie ta aplikacja pozwoli w łatwy i przyjazny sposób zapoznać się z wszystkimi jej zagadnieniami. Tablica Mendelejewa jest dostępna wyłącznie w Google Play.

Interaktywna tablica pozwoli lepiej poznać każdy z pierwiastków i przyswoić wiedzę na temat jego właściwości.Po kliknięciu na wybraną pozycję wyświetlone zostają informacje na temat pierwiastka tj: rok odkrycia, nazwa łacińska, stan skupienia, temperatura wrzenia i topnienia, promień atomowy, gęstość, przewodnictwo cieplne, elektroujemność, radioaktywność, okres rozpadu, czas życia.

W aplikacji znajdziemy także tabelę chemiczną, która obrazuje nam oddziaływanie na siebie różnych związków chemicznych. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana i dodawane są cały czas nowe funkcje. W ofercie dewelopera znajdziemy także płatną wersję, które oferuje dodatkowe opcje oraz brak reklam podczas korzystania.

Pobierz:

googleplay