iPhone 8 może posiadać funkcję bezprzewodowego ładowania na odległość

iphone-8-koncept-veskin5iPhone 7 i iPhone 7 Plus są zaledwie od dwóch miesięcy na rynku, a w sieci pojawiają się już plotki o przyszłorocznym iPhone 8. Zgodnie z oczekiwaniami każdy spodziewa się, że będzie to rewolucyjny i wyjątkowy model ze względu na 10-lecie linii iPhone.

Najnowsze plotki mówią, że będzie on wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania, ale nie będzie tradycyjny sposób jaki znamy dotychczas. Aktualnie każdy telefon, który możemy naładować bezprzewodowo musimy umieścić na stacji dokującej, ale Apple chce uczynić bezprzewodowe ładowanie, naprawdę bezprzewodowe. Firma chce podobno wdrożyć jakiś moduł do iPhone 8, który będzie łączyć się z nadajnikiem, który zostanie podłączony do gniazdka elektrycznego. Urządzenie będzie ładować się do chwili, aż będzie znajdował się w odległości 15 stóp, czyli około 4,6 metra od nadajnika. Jeśli okaże się to prawdą możemy zobaczyć najlepsze bezprzewodowe ładowanie jakie do tej pory widzieliśmy.

Ta plotka sugeruje, że Apple pracuje z firmą Energous, co mogliśmy usłyszeć już kilka miesięcy temu. Jeśli zostanie ona potwierdzona i w przyszłym roku zobaczymy iPhone 8 z taką funkcją, to będzie to cecha wyróżniająca to urządzenie.

Źródło: BGR, Pocket-lint

Artykuł został wyświetlony od 15.11.2023 już 154 razy.