Jak zacząć z Netflix na urządzeniu mobilnym

netflix_logoOd wczoraj w Polsce możemy już oficjalnie korzystać z usług VOD największego gracza w tej branży jakim bezapelacyjnie jest Netflix. Wszystkie produkcje możemy oglądać na wielu platformach, a jedną z nich są oczywiście aplikacje mobilne. Pobrać je możemy bezpłatnie z Google Play, App Store oraz Windows Store, ale należy pamiętać, aby w pełni cieszyć się filmami i serialami należy wykupić jeden z abonamentów. Rejestracji możemy dokonać poprzez jedną z aplikacji lub na stronie internetowej netflix.pl.

W serwisie mamy dostęp do ponad 12 miliardów godzin treści, a ta liczba cały czas rośnie. Liczba abonentów w czwartym kwartale wynosiła 69 milionów. Teraz ta liczba może znacząco wzrosnąć, ponieważ usługa jest dostępna w 130 nowych krajach.

Abonament Netflix jest dostępny w trzech planach:

Basic – za 7.99€(ok. 35 zł) pozwala na oglądanie treści w jakości 480p wyłącznie na jednym urządzeniu. Standard – za 9,99€(ok. 45 zł) daje nam możliwość oglądania wideo w jakości HD oraz na dwóch urządzeniach w tym samym czasie Premium – to najdroższy pakiet za 11.99€(ok. 50 zł) umożliwia oglądanie filmów i seriali w jakości 4K przez 4 osoby jednocześnie.

Pierwszy miesiąc jest bezpłatny, abyśmy mogli zapoznać się z ofertą Netlfix. Należy pamiętać, że podczas rejestracji należy podpiąć swoją kartę kredytową. Podobnie jak w przypadku Spotify.

Oglądanie wideo w Netflix może nieco uszczuplić nasz pakiet danych, więc warto na to uważać bądź korzystać z sieci Wi-Fi. Przy jakości SD wykorzystywać może pomiędzy 300 MB, a 700 MB na godzinę, z kolei HD to już ok. 3 GB. Największym pożeraczem danych jest jakość Ultra HD, czyli 4K, bo może to być nawet 7 GB danych.

Przeczytaj także: Opera Max pomoże zaoszczędzić nawet 60 % danych przy użytkowaniu Netflix

Rejestracja w Netflix jest niezwykle prosta. Wystarczy podać swój adres e-mail, hasło, wybrać plan oraz dodać dane swojej karty kredytowej lub debetowej. Zostanie z niej pobrana kwota za wybrany pakiet, ale w związku z tym, że pierwszy miesiąc jest bezpłatny zostanie zwrócona w ciągu jednego dnia. Jeżeli po miesiącu stwierdzimy, że nie chcemy korzystać z usług VOD należy pamiętać o odpięciu karty, ponieważ zostanie pobrana odpowiednia kwota na kolejny miesiąc.

Pobierz:

googleplayappstorewindows

News został zobaczony od 18.08.2023 już 603 razy.