Jak zarejestrować kartę SIM u operatora?

simSzacuje się, że w Polsce jest około 27 milionów kart SIM pre-paid, z czego większość jest niezarejestrowana. Nowe przepisy, według tzw. ustawy antyterrorystycznej wymuszają na użytkownikach rejestrację takich kart w przeciągu kolejnych 6 miesięcy. Inaczej przestaną one działać w styczniu 2017 roku. Ustawa ma wejść w życie już 1 lipca, a zgodnie z tym ostatnim dniem do rejestracji będzie 2 stycznia przyszłego roku.

Na szczęście możliwa będzie także rejestracja przez Internet i nie będzie potrzeby osobistego stawienia się w salonie operatora. Pytacie pewnie jak można będzie potwierdzić dane osobowe? W bardzo prosty sposób: poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny, poprzez zalogowanie się na konto bankowe, gdzie dane zostają zweryfikowane lub w systemie operatora, gdy dane zostały już wcześniej potwierdzone np. podczas podpisywania umowy. Na razie niektóre opcje nie są jeszcze dostępne.

Rodzi się kolejne pytanie, co z osobami nieletnimi? Otóż każdemu rejestrującemu niezbędny będzie dokument tożsamości (paszport lub dowód) oraz numer PESEL. Jedynym wymogiem będzie ukończenie 13. roku życia oraz posiadanie właśnie takiego dokumentu. W innych przypadkach może to być dokument opiekuna prawnego.

Przejdźmy teraz do operatorów, którzy już rozpoczęli nawet kampanie reklamowe związane z tym obowiązkiem rejestracji każdej karty SIM.

Orange Rejestracji możemy dokonać w salonach operatora sieci Orange. Niezbędnymi rzeczami jakie musimy mieć przy sobie są: dokument potwierdzający tożsamość, karta SIM pre-paid oraz formularz, który możemy dostać i wypełnić na miejscu. Potwierdzenie rejestracji otrzymamy w wiadomości SMS.

Orange przygotowało również promocję dla osób rejestrujących karty SIM, która trwa od 16 czerwca do 16 sierpnia 2016 roku. W ciągu 60 dniu od chwili rejestracji należy wysłać SMS o treści BONUS na numer 80028. W zamian otrzymamy 1000 minut oraz 10 GB internetu do wykorzystania przez 30 dni od chwili aktywacji.

Play

Podobnie jak w przypadku Orange, Play oferuje rejestrację kart SIM w swoich salonach wymagając dowodu osobistego lub paszportu oraz numeru karty SIM pre-paid. Jak możemy się domyślić ten operator również przygotował specjalne bonusy, które również dostępne są dla osób wcześniej rejestrujących swoje karty SIM (Play oraz Red Bull Mobile). Promocja trwa do lutego 2017 roku. Wszyscy mogą otrzymać 100 zł oraz 10 GB do wykorzystania przez 30 dni. Przedłużona zostaje również możliwość odbierania połączeń o 455 dni.

Wystarczy użyć kodu: *111*300*1#. Jeżeli jesteś już klientem Play możesz zadzwonić pod numer 730 300 300 i zarejestrować dodatkową kartę pre-paid

Plus

W tym przypadku również musimy udać się do salonu z dowodem tożsamości oraz kartą SIM. Plus w chwili obecnej nie prowadzi żadnych promocji związanych z tą akcją.

T-Mobile

Podobnie jak w innych przypadkach tu również będzie wymagany dowód osobisty lub paszport oraz numer kart SIM. Dodatkowo wymagany będzie numer PESEL. Aby dokonać rejestracji u tego operatora należy wypełnić wniosek, który znajdziemy na stronie T-Mobile. Na razie nie prowadzone są żadne promocje dla rejestrujących swoje karty pre-paid.

News został wyświetlony od 10.11.2023 już 384 razy.