Kolejny błąd FaceTime, tym razem na szczęście nie zagrażający prywatności

Naprawiając krytyczny błąd, Apple zepsuło inną funkcjonalność usługi

iOS 12 miał głównie przynieść stabilność i lepszą wydajność w przypadku starszych urządzeń Apple. Oczywiście przyniosła ze sobą kilka nowych funkcji Jedną z nich była możliwość prowadzenia grupowych rozmów w FaceTime. Mogło w nich uczestniczyć nawet do 32 osób, ale ostatnio spotkało się to z problemem prywatności użytkowników. Można było podsłuchiwać swojego rozmówcę, zanim ten odebrał od nas połączenie.

Błąd został jednak ostatnio usunięty i użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie. Po najnowszej aktualizacji wszystko, włącznie z grupowymi rozmowami FaceTime miało działać już poprawnie. Jednak jak donosi MacRumors, funkcja nadal nie działa tak jak powinna u wszystkich użytkowników iOS.

Nie jest to jednak związane z prywatnością i nie jest już aż tak istotne jak wcześniejszy błąd. W rozmowach FaceTime nie można dodawać kolejnych osób, kiedy już wcześniej zainicjowaliśmy rozmowę z jedną osobą. Ludzie zgłaszają ten problem na Twitterze oraz na przeróżnych forach.

Według doniesień błąd jest już znany Apple i inżynierowie pracują nad jego usunięciem. Oficjalni doradcy Apple sugerują rozpoczynanie konferencji od razu z większą liczbą osób.

Wpis został zobaczony od 18.02.2019 już 820 razy.