in

Kolejny flagowiec Huawei z wcięciem jak iPhone X

Wcięcie na górze ekranu to charakterystyczna cecha iPhone X i już zawsze będzie z nim kojarzone. Niektórzy nie zwracają na to zupełnie uwagi, inni z tego szydzą, a pozostali uznają to za coś karygodnego. Z tego co mówią najnowsze przecieki, również w przyszłym roku Apple planuje zastosować takie rozwiązanie.

Niektóre z funkcji przyjmowały się w iPhone’ach i były później stosowane w smartfonach z Androidem. Podobnie było także w drugą stronę. Ma to sens we flagowych produktach, od których oczekuje się wszystkiego co najlepsze.

Wydaje się, że wcięcie znane z iPhone X, czy chociażby Essential Phone ma znaleźć swoje zastosowanie w przyszłym flagowcu Huawei, którym prawdopodobnie może być już model P11. XDA-Developers zgłasza, że znaleźli dowody w oficjalnych plikach oprogramowania Huawei w postaci obrazu nakładki, do którego odwołuje się plik konfiguracyjny z definicją “RoundCornerDisplay”.

Obraz dołączony do artykułu został odtworzony z obrazu nakładki znajdującego się w plikach oprogramowania. Dodatkowo może to potwierdzać rozdzielczość wyświetlacza Huawei P11. Zgodnie z raportem telefon ma 6,01-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Animacja rozruchowa ma rozdzielczość 2244 x 1080, a wiec rozbieżność wynika ze wspomnianego wcięcia. Plik konfiguracyjny jest bardziej szczegółowy i odnosi się do jednej z właściwości kompilacji systemu jako „wycięcia”.

Źródło: PhoneArena, XDA Developers

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments