Patent Samsung na wcięcie w ekranie z aparatem i innymi czujnikami

Obecne w świecie mobilnym utrzymuje się trend coraz mniejszych ramek wokół wyświetlacza i każdy poważny producent do tego dąży. Problemem w tej kwestii są oczywiście wszelkie czujniki, z przednią kamerą na czele. Obecne smartfony posiadają nieco grubszą ramkę u góry, aby umieścić tam wszystkie czujniki, a twórcy pracują nad nowymi rozwiązaniami.

Innym rozwiązaniem jest tez wcięcie u góry ekranu, które widzimy w Essential Phone lub już niedługo zobaczymy w ekranie OLED w iPhone 8. Tam umieszczony jest aparat, głośnik oraz inne ważne czujniki. Ludzie z GalaxyClub odkryli wyjątkowo interesujący patent firmy Samsung, który pokazuje, że najwięksi gracze na rynku mobilnym myślą podobnie.

Wniosek, który został złożony w koreańskim urzędzie patentowym skupia się na wycięciu w górnej części ekranu i umieszczeniu tam aparatu. Ilustracja pokazuje tylko niewielki otwór, ale może to oczywiście być tylko poglądowe. Patent został złożony w maju 2016 roku, a więc przed wprowadzeniem chociażby Galaxy S8 i w tym wypadku nie zobaczyliśmy takiego rozwiązania.

Nie oznacza to więc, że kiedykolwiek Samsung będzie chciał go wykorzystać. Firmy bardzo często składają wiele patentów, które później trafiają do lamusa.

Źródło: GalaxyClub

Artykuł został wyświetlony od 06.12.2023 już 285 razy.