Kylie Jenner opuszcza Snapchata, a on traci 1.5 mld dolarów

Spółka Snap jest właścicielem aplikacji Snapchat ostatnio nie ma powodów do zadowolenia. Użytkownicy bojkotują ostatnią zmianę interfejsu, a wczoraj zaliczyła spadek wartości o około 1,5 miliarda dolarów. Akcje spółki spadły o około 6 procent nie tylko przez tę zmianę, a jednego Tweeta celebrytki.

W środę wieczorem, Kylie Jenner ogłosiła, że nie będzie korzystała już więcej ze Snapchata. Wpis zyskał ogromną popularność i w tym momencie polubiło go ponad 330 000 osób, a podało go dalej aż 65 000 użytkowników. Kylie była obserwowana przez wiele osób na Snapchacie, a w swoim tweetcie ironicznie zapytała, czy ktoś oprócz niej nie zamierza już korzystać z aplikacji.

Po środowym zamknięciu giełdy, akcja spółki Snap była warta $19,02, a już następnego dnia $17.45. Reuters podaje, że tym samym oznacza to spadek wartości o około 1.5 mld dolarów.

sooo does anyone else not open Snapchat anymore? Or is it just me… ugh this is so sad.

— Kylie Jenner (@KylieJenner) 21 lutego 2018

Nie można do końca mówić, że jest to wina wyłącznie wpisu Kylie Jenner, ale jest to zapewne jeden z czynników. Drugim bez wątpienia jest zmiana wyglądu aplikacji, która nie spodobała się większości użytkownikom. Snapchat nie wróci do poprzedniego interfejsu, co zostało już zapowiedziane przez twórców.

Artykuł został zobaczony od 10.12.2023 już 367 razy.