Gify zniknęły ze Snapchata i Instagrama przez rasistowskie treści

Jeszcze kilka miesięcy temu większość osób zachwycała się gifami, które zostały wprowadzone do InstaStories. Niedawno pojawiły się ona też w Snapchatcie, ale równie szybko został zdjęte w przypadku obydwu aplikacji. Nie wykorzystamy już oficjalnie ruchomych obrazków i nie wiadomo też, czy będą mogły one powrócić.

Co ciekawe aferę wywołała małpa. Jeden z użytkowników Instagrama postanowił dodać ruchomy obraz po wpisaniu w wyszukiwarce Giphy słowa crime, czyli przestępstwo. Obok niego pojawiło się słowo zaczynające się na N i kończące na R. Na grafikach już możecie zobaczyć sami co wywołało tę gównoburzę. Opcja wyszukiwarki Giphy została już oficjalnie usunięta po zgłoszeniu tego przypadku.

W komentarzu dla TechCrunch, ekipa Snapchata informuje, że od razu zareagowała i wycofała tę funkcjonalność. Chcą również mieć pewność, że taka sytuacja nigdy się nie powtórzy i wtedy zadecydują o ponownym przywróceniu Giphy do swojej aplikacji. Instagram bada sytuację i zapewne niedługo otrzymamy więcej informacji na temat tego, czy funkcja zostanie przywrócona.

line-height: 17px; text-decoration: none; word-wrap: break-word;" href="https://www.instagram.com/p/BgJc4dwhFy7/" target="_blank" rel="noopener">#giphy

Post udostępniony przez the fact you dont know (@the_fact_you_dont_know) Mar 10, 2018 o 7:26 PST

Artykuł został wyświetlony od 01.03.2023 już 929 razy.