Miliony haseł użytkowników Instagrama przechowywane w postaci zwykłego tekstu

Podobnie jak 600 milionów haseł na Facebooku

W marcu pojawiły się głosy, że Facebook przechowywał aż instagram-ma-600-milionow-aktywnych-uzytkownikow/" title="Instagram ma 600 milionów aktywnych użytkowników" style="text-decoration: underline">600 milionów haseł użytkowników, które zostały zapisane w postaci zwykłego tekstu. Okazuje się teraz, że w ten sam sposób, pracownicy firmy mieli dostęp do haseł miliony użytkowników Instagrama. Jednak dochodzenie wewnętrzne wykazało, że nie doszło do nadużyć i hasła nie były wystawione dla osób postronnych. Pokazuje to jednak, że Facebook ma ogromne problemy z prywatnością danych i zapewne nie jest to ostatni przypadek, o którym usłyszymy.

Facebook początkowo oszacował, że będzie musiał powiadomić dziesiątki tysięcy użytkowników Instagrama, ale ostatecznie okazało, że dotyczy to jednak sporo większej liczby posiadaczy kont na tym portalu.

Co ciekawe, informacja pojawiła się krótko po tym jak dowiedzieliśmy się, że Facebook pobrał listy kontaktów ze skrzynek pocztowych  1,5 miliona nowych użytkowników, którzy podali podczas rejestracji swoje hasło.

Źródło: Facebook

Artykuł został zobaczony od 19.04.2019 już 989 razy.