Tak wygląda podanie o pracę Steve’a Jobsa z 1973 roku

Firma RR Auction posiada obecnie unikatową i historyczną rzecz, patrząc na to co wydarzyło się później. Tą rzeczą jest aplikacja do pracy Steve’a Jobsa, która została wystawiona na aukcję i kończy się już 15 marca. Pochodzi ona z 1973 roku. Z perspektywy czasu jest to wyjątkowe, ponieważ dokument został napisany odręcznie, a 18-letni Jobs wymienia Reed College jako swój adres. Jak na ironię, Steve informuje, że nie posiada telefonu, a kierunkiem studiów, który wybrał jest angielska literatura. Obecna cena to ok. 50 tysięcy dolarów.

W umiejętnościach wymienił obsługę komputera oraz kalkulatora. Wskazał, że jest zaznajomiony z tymi produktami pod kątem technologii i projektowania. W rubryce „specjalne umiejętności” określił siebie jako elektronika i konstruktora. Steve wspomniał również o swoim doświadczeniu w Hewlett Packard.

Nie wiadomo jednak na jakie stanowisko aplikował Steve, ale patrząc na przebieg jego kariery, to w 1974 roku pracował on w Atari.

Jeszcze ciekawiej wygląda to z uwagi na to, że zaledwie 3 lata później, Steve Jobs i Steve Wozniak założyli firmę Apple Computer, a zaledwie 25-letni Jobs został milionerem.

Obecnie firma Apple jest najbardziej wartościową i wyceniono ją na 900 miliardów dolarów. Posiada rzeszę fanów, dla których Steve Jobs jest kultową postacią, ale myślę, że nie tylko dla nich. Aukcja potrwa jeszcze 3 dni, a więc możemy spodziewać się, że cena będzie nieco wyższa niż 50 000$. Kolejna osoba będzie musiała zaoferować 55 tys. dolarów. Aukcję znajdziecie w linku poniżej.

Źródło: BGR, RRAuction

Artykuł został wyświetlony od 02.03.2023 już 617 razy.