LG G6 oficjalnie z chipsetem Snadragon 821. Dobry ruch ze strony LG

Nie wątpliwości, że za nieco ponad dwa tygodnie, a konkretniej 26 lutego zobaczymy jednego z ciekawszych flagowców tego roku, czyli LG G6. Wiemy już, że firma zrezygnowała z modułowej konstrukcji, która miała przynieść wiele zysku LG w zeszłym roku. Oczekuje się, że wyróżniającą cechą G6 będzie ekran z minimalnymi ramkami, co potwierdziło już LG. Poza tym urządzenie będzie wyposażone w podwójny aparat. Wiele mówiło się również o wnętrzu, ponieważ mogło zastosować najnowszy chipset od Qualcomm, czyli Snapdragon 835.

Produkcją tego układu dla Qualcomm zajmuje się Samsung, a więc niemal pewne jest, że zobaczymy go duecie Galaxy S8, który zadebiutuje kilka tygodni po LG G6. Wszystko wskazuje na to, że plotki, które pojawiają się od kilku tygodni flagowiec LG nie będzie wyposażony w chipset Snapdragon 835. Wiele na to wskazuje, że mamy potwierdzenie o chipsecie Snapdragon 821 w G6.

Potwierdzenie przychodzi w formie zdjęcia zrobionego na styczniowych targach CES 2017. Miało zostać wykonane podczas zamkniętej prezentacji firmy LG. Powód dlaczego w modelu G6 zobaczymy SD 821 jest bardzo interesujący i całkowicie uzasadniony. Podobno pozostali producenci będą mogli wyposażyć swoje urządzenia w Snapdragon 835 dopiero po premierze serii Galaxy S8, która odbędzie się dopiero pod koniec marca. Oznaczałoby to, że LG byłoby na straconej pozycji ze względu na opóźnione wypuszczenie swojego flagowca kilka tygodni później po największym rywalu wśród smartfonów z Androidem. Wiemy, że w ubiegłym roku nie zakończyło się to bardzo źle w przypadku – LG G5 i Galaxy S7.

Tym razem to LG chce być pierwsze i zaprezentować oraz wydać na rynek swoje flagowe urządzenie. Tym samym będzie miało przewagę na firmą Samsung około 4-6 tygodni. Może to okazać się strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli chodzi o rodzimy kraj obu firm, czyli Koreę Południową.

Oprócz tego zdjęcie zdradza znane nam już plotki o czytniku linii papilarnych, podwójnym aparacie, odporności na kurz i wodę, czy wyświetlaczu o nazwie „Full Vision”.

Źródło: GSMArena, SemiAccurate

Artykuł został wyświetlony od 29.10.2023 już 463 razy.