LG G6 z wymienialną baterią, ale bez modułowej konstrukcji

lg_g5Według kilku plotek, które pojawiały się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, LG G6 nie będzie modułowym smartfonem jak jego poprzednik, czyli G5. Jednak najnowsze plotki mówią o tym, że nadal będzie miał baterię wymienialną baterię.

The Korea Herald twierdzi, że LG skłania się ku zastosowaniu takiego rozwiązania w celu uniknięcia ewentualnych problemów z wydajnością i bezpieczeństwem. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to może mieć to związek z niedawną aferą, w której główną rolę grał Galaxy Note 7. Oczywiście przy ewentualnym problemie z baterią będzie ją łatwiej i przede wszystkim taniej wymienić w przypadku ogromnej ilości jednostek.

TKH przypomina również o tym, że LG G6 będzie wyposażony w skaner tęczówki, który znajdzie się w przednim aparacie. Ma on również posłużyć jako narzędzie autoryzacji dla LG Pay, usługi płatności, która zostanie prawdopodobnie ogłoszona w przyszłym roku.

LG G6 zostanie najprawdopodobniej ogłoszony w I kwartale 2017 roku, być może podczas MWC 2017 na przełomie lutego i marca.

Artykuł został zobaczony od 20.11.2023 już 281 razy.