Masz drona? Planujesz zakup? Aplikacja DroneRadar jest dla ciebie

Drony to urządzenia, które szturmem wdarły się na naszego życia codziennego i spotkać je możemy praktycznie na każdym kroku i w każdej dziedzinie. Maszyny te wykorzystywane są do relacjonowania wszelkiego rodzaju wydarzeń rozrywkowych czy sportowych, a nawet przez wojsko czy policję. Swojego drona może zakupić już każdy z nas i cieszyć się lotami nad naszą głową. Są one również traktowane jako statki powietrzne, które podlegają wszystkim normom związanym z lotami.

Z pomocą przychodzi aplikacja DroneRadar, która wskaże nam miejsca gdzie możemy aktualnie wykonywać loty nie stwarzając zagrożenia oraz poinformuje innych użytkowników o naszym położeniu. Aplikację pobierzemy bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

Na wstępie warto przedstawić najważniejsze zasady dotyczące poruszania się dronami nad Polską:

– Nigdy nie lataj nad ludźmi. – Nigdy nie lataj nad zwartą zabudową, miastami i budynkami. – Nigdy nie lataj w pobliżu lotnisk i w odległości mniejszej niż 6 km od nich. – Nigdy nie lataj nad drogami. – Lataj w zasięgu wzroku. – Nie lataj wyżej niż 150 m. (ok. 500 ft) AGL (Above Ground Level). AGL oznacza nad terenem. 150 m. AGL jest minimalną wysokością lotów załogowych statków powietrznych. One mogą nie zauważyć Twojego bezzałogowca.

droneradar1droneradar2

Po udostępnieniu aplikacji usług lokalizacji będzie ona nas informowała o możliwości lotów w aktualnej pozycji. Dowiemy się o tym w zależności od koloru 'lampek/światełek’ u góry ekranu:

ZIELONY – możesz latać z uwagą do wysokości 150 m. nad terenem. ŻÓŁTY – istnieją ograniczenia. Sprawdzisz je, klikając ikonę „Przestrzenie powietrzne” na dole ekranu. Znajdziesz tam numer telefonu do zarządzających przestrzeniami powietrznymi. CZERWONY – zakaz lotów.

Mamy także podgląd na mapę z wyszczególnionymi strefami lotów oraz zaznaczonymi pozycjami innych użytkowników aplikacji.

Sami również możemy się zameldować. Dobrowolnie możemy podać model naszego drona oraz kontakt. Nasza lokalizacja zostanie określona w promieniu 500 m przez okres 30 minut.

Pobierz:

googleplayappstore

googleplay appstore