McDonald’s chce, abyś w spokoju, bez smartfonu mógł zjeść swój posiłek

FOMO (ang. Fear of Missing Out) to lęk przed pominięciem, syndrom pojawiający się u użytkowników mediów społecznościowych, lękających się, że przegapią coś istotnego i ominie ich to bezpowrotnie.

McDonald’s chcąc zadbać o swoich klientów i pozwolić im zjeść w spokoju posiłek wymyśliło pewien sposób, który jest banalnie prosty. Chyba większość z nas może przyznać się, że idąc do restauracji lub innego lokalu gastronomicznego, często przegląda media społecznościowe, jednocześnie spożywając posiłek. Widać to szczególnie w sieciach fastfood, gdzie 90 % obecnych tam osób spogląda w ekrany swoich telefonów i przewija kolejne strony, a drugą ręką stara się sięgnąć po frytkę lub trzyma w niej kanapkę.

Najgorzej jednak wygląda to, gdy wszyscy przy jednym wgapieni są w telefony i w ogóle nie zwracają uwagi na otoczenie. Na przeciw takim sytuacją wychodzi singapurski McDonald’s, tworząc specjalne szafki na smartfony, w których przechować je można na czas spożywania posiłku. Testowa szafka, ze stoma miejscami została umiejscowiona w jednej z restauracji w Marine Cove.

Pomysł na oderwanie klientów od komórek powstał na podstawie badania. W przeprowadzonej ankiecie, aż 72 dzieci przyznało się do korzystania z urządzenia podczas posiłku. Wynik wśród dorosłych wyniósł 69 procent.

Źródło: Noizz

News został wyświetlony od 30.11.2023 już 332 razy.