Motorola ujawnia zupełnie nowy system Android „O”

motorola_androidoPrawdopodobnie nie będzie żadnego zaskoczenia, że następna wersja Androida, nadchodząca po „N” będzie nazywać się Android „O”. Nie możemy mieć jednak pewności, że Google będzie stosowało ten sam schemat nazewnictwa jak do tej pory, ale wiele na to wskazuje. Spółka z Mountain View rozpoczęła ten cykl od Androida 1.5 Cupcake. Od tego czasu pojawiło się 11 kolejnych systemów (w tym Android N), które stosowały te same zasady.

Biorąc pod uwagę, że Google jeszcze nie ogłosiło jaki deser będzie towarzyszył tegorocznej wersji Androida (wiele wskazuje, że będzie to Nutella), długa droga zanim poznamy nazwę kolejnego systemu.

Promując smartfon Moto G4 Plus, Motorola wspomniała, że telefon będzie zasilany przez system Android Marshmallow i został przystosowany zarówno do aktualizacji Androida N oraz Androida O. Może to być jednak strzał w kolano dla Motoroli, ponieważ zapewne Google jeszcze nie wie jakie funkcje będzie posiadał Android O, a zważając na historię to niektóre smartfony tej marki nie otrzymywały aktualizacji, mimo tego, że sprzętowo sprostałyby wymaganiom nowych wersji Androida.

Źródło: Anzhuo

News został zobaczony od 15.09.2023 już 139 razy.