Na urządzenia mobilne zmierza gra od Iron Maiden

Iron-Maiden-2016 Iron Maiden: Legacy Of The Beast to gra, która powstaje przy współpracy słynnego zespołu heavymetalowego wraz ze studiami Roadhouse Interactive i 50cc Games. Zostanie wydana jeszcze w tym roku. Będzie można ją pobrać z Google Play oraz App Store. Gra to RPG, który będzie do pobrania za darmo.

Największą gratką dla fanów zespołu będzie zapewne przekrój przez wszystkie lata działalności Iron Maiden wraz ze ścieżkami dźwiękowymi. Nad warstwą muzyczną pracował Tony Newton pod czujnym okiem samego Steve’a Harris’a. W grze wcielamy się w postać 'sympatycznej’ postaci, czyli Eddie’go, który jest nierozłącznym atrybutem i maskotką zespołu. Przemierzać będziemy przeróżne straszne i pozaziemskie światy w swego rodzaju podróży w czasie.

Dokładna data oraz szczegóły nie zostały jeszcze podane, ale w sklepach z aplikacjami gra ma zadebiutować w lato tego roku.

Kilka słów od basisty Iron Maidem, Steve’a Harris’a:

Zawsze uważaliśmy, że nasza muzyka i wizerunek Eddiego doskonale pasują do gier. Na stworzenie podobnego projektu mieliśmy ochotę od czasu „Ed Huntera” z 1999 roku. Teraz mamy 2016 i wszystko może zostać wykonane na smartfona, co czyni grę dostępną dla naszych fanów i graczy na całym świecie.

Przeczytaj także:Pierwsza z gier Nintendo ma pojawić się w marcu

oraz dyrektora Roadhouse Interactive, James’a Hursthouse’a:

Jako wieloletni fan zawsze twierdziłem, że muzyka, teksty i postacie z okładek płyt Iron Maiden idealnie nadają się na podstawę dla gry RPG. Mamy zamiar trafić do ogromnej liczby użytkowników, w tym też do tych, którzy wcześniej nie zetknęli się z twórczością Iron Maiden.

Źródło: Antyradio

Wpis został zobaczony od 22.01.2023 już 335 razy.