Niesamowity film narciarski w pełni nakręcony iPhone [WIDEO]

centriphoneW tego rodzaju filmach z popisów narciarskich czy innych ekstremalnych wyczynach sportowcy wykorzystują raczej kamerki sportowe typu GoPro. Nicolas Vuignier, 25-latek ze Szwecji postanowił jednak odejść od reguły i zamieścił w YouTube film w pełni zrealizowany iPhone’em. Nie jest to jednak zwykły film, który został nakręcony za pomocą selfiestick’a czy przypięty gdzieś na kombinezonie narciarza.

Efekt 360 stopni i realizacja była możliwa, jak donosi The Next Web za pomocą czegoś o nazwie Centriphone. Przyrząd został wyprodukowany za pomocą drukarki 3D. Nagranie został zrealizowane w 240 fps. Vuignier zapowiada, że niedługo powstanie film 'making of’. Być może również udostępni schemat Centriphone tak, aby każdy mógł go stworzyć i samemu uzyskać ten efekt.

Dostrzec można dwa przezroczyste przewody, na których zamontowany jest iPhone. Jedno jest pewne aparat w urządzeniu Apple jest bardzo dobrej jakości i pozwala na uzyskanie satysfakcji z nakręconych filmów lub zrobionych zdjęć.

Źródło: incredible-results/#gref" target="_blank" rel="noopener">TNW

News został wyświetlony od 01.11.2023 już 792 razy.