Tim Cook przyznaje, że iPhone jest zbyt drogi

tim_cook_appleZakup iPhone to dla wielu z nas poważna finansowa decyzja i długo trzeba się zastanowić przed tak dużym wydatkiem. Dotyczy to nie tylko iPhone’ów, ale wszystkich produktów Apple, które są zwyczajnie drogie dla przeciętnego mieszkańca Polski oraz wielu innych krajów. Tim Cook, CEO Apple przyznaje, że wkrótce możemy zobaczyć obniżkę cen iPhone na niektórych rynkach.

Podczas mocno nagłośnionej podróży po Indiach, Tim Cook zgodził się na rozmowę z Vikram’em Chandrą (indyjski pisarz), którą relacjonowała stacja NDTV. Rozmawiali on głównie o interesach firmy Apple w tym kraju. Pytany o to, czy iPhone jest zbyt drogi, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre funkcje nie działają poza Stanami Zjednoczonymi, Cook rzeczywiście przyznał że cena jest nieco wysoka.

„Nasza rentowność w Indiach jest istotnie mniejsza, ale wciąż uznaję, że ceny są wysokie” powiedział Cook. „Chcemy zrobić coś z tym stanem rzeczy, aby obniżyć ceny do tego stopnia do jakiego jest to tylko możliwe.” Cook uważa, że istotny wpływ na wyższą cenę od tej amerykańskiej mają takie czynniki jak cło czy podatki.

Mimo, że iPhone może stać się tańszy, Tim Cook wyraźnie podkreśla, że jakość produktu nigdy nie zostanie obniżona. Ponieważ firma chce mieć wspaniałe produkty, Cook mówi, że po prostu nie będzie w stanie konkurować w niższych przedziałach cenowych.

https://www.youtube.com/watch?v=INFcn63gVBA

Źródło: Cult of Mac

Artykuł został zobaczony od 07.12.2023 już 672 razy.