Co sprawia, że iPhone 7 jest wodoodporny?

iphone7_wodaDziś ruszyła sprzedaż najnowszego dziecka Apple, jakim jest iPhone 7 (7 Plus). Jest to pierwszy smartfon firmy z Cupertino, który oficjalnie jest wodoszczelny. Jak mogliśmy się dowiedzieć iPhone 7 oraz jego większy brat iPhone 7 Plus mogą przebywać pod wodą 30 minut do 1 metra głębokości, zgodnie z certyfikatem IP67.

Apple poinformowało, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń, które spowodowała ciecz, więc jest to trochę dziwna sytuacja.

JerryRigEverything postanowił sprawdzić co sprawia, że nowy iPhone 7 jest wodoodporny. Wykorzystał on do tego model, który możecie zobaczyć w teście wytrzymałości w tym miejscu. Widzimy, że przede wszystkim składają się na to uszczelka oraz klej potrzebny do złączenia aluminiowego korpusu z ekranem. Wokół portu Lighitng umieszczona została specjalna gąbka, a niektóre elementu zostały pokryte specjalnym klejem, aby uchronić je przed wodą.

Otwory na głośniki chroni specjalna membrana. Wokół nich również umieszczone są uszczelki. Znajdują się one również na tacce karty SIM oraz wszystkich przyciskach.

Mimo tego, że teoretycznie iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus są wodoodporne, radzę nadal trzymać je jak najdalej od wody. Podobnie jest w przypadku innych wodoszczelnych smartfonów jak Xperia XZ, Galaxy Note 7 czy Galaxy S7.

https://www.youtube.com/watch?v=mAMyiyTYUxQ

Artykuł został wyświetlony od 05.10.2023 już 912 razy.