Ming-Chi Kuo: iPhone w 2017 roku ze szklaną konstrukcją oraz metalową ramą

iphone_glaas_konceptPowszechnie uważany za autorytet w dziedzinie przyszłych produktów Apple, analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo ujawnia kilka szczegółów dotyczących iPhone’ów w 2017 roku. W raporcie badań uzyskanym przez AppleInsider, Kuo sugeruje, że przyszłoroczne telefony dostanie długo oczekiwaną zmianę konstrukcji z hartowanym szkłem z przodu oraz z tyłu oraz krawędziami ze stali nierdzewnej.

Mimo początkowych wątpliwości, iPhone 7 i 7 Plus zostały dobrze przyjęte. Głównym czynnikiem, który na to miał wpłynąć był brak zmiany wyglądu w stosunku do linii 6S. To akurat jest niepodważalny fakt, ponieważ Apple nie zmieniło ogólnej konstrukcji od 2014 roku.

W tym tygodniu słyszeliśmy już, że w izraelskim biurze Apple trwają prace na iPhone 8 (pominięcie 7S). Może szklana konstrukcja nie jest czymś nowym, ale Kuo dodaje, że takie wykończenie zapewni lepszą ochronę przed zadrapaniami niż w przypadku obecnej wersji. Wspomina również, że całkowicie szklana bryła nie jest możliwa przez ograniczanie technologiczne i niezbędna jest metalowa rama. Kuo oczekuje także zarówno 4,7 i 5,5-calowy będą miały swoje wersje premium, których rama będzie wykonana ze stali nierdzewnej.

Wiele mówi się także o wyświetlaczach OLED, ale nie wiadomo, czy już w przyszłorocznej generacji zostaną one wprowadzone.

Źródło: AppleInside

Wpis został wyświetlony od 30.08.2023 już 469 razy.