Zobacz jak Xperia X poradzi sobie z wodą mimo braku certyfikatu

xperiax_wodaWiemy, że Sony miało problemy z wodoodpornością swoich poprzednich smartfonów, szczególnie jeśli chodzi o flagową serię Xperia Z. Wiemy też, że serii Z już nie ma i została ona zastąpiona przez Xperię X. Widać, że w tym roku japoński producent nie zaryzykował i nie opatrzył certyfikatem IP68 smartfonu Xperia X, który jest sztandarowym produktem (sądząc po ilości reklam, nawet w Polsce).

Tylko Xperia X Performance według zapewnień jest w stanie wytrzymać 30 minut na głębokości 1,5 m pod wodą zgodnie z IP68. Dzięki temu jest też odporny na kurz. Na kanale XEETECHCARE na YouTube pojawił się filmik, który pokazuje jak zachowuje się podstawowa wersja Xperii X w kontakcie z wodą. Można to nazwać kąpielą w płytkiej wodzie.

Ekran dotykowy nie wydaje się być zoptymalizowane do użytkowania, gdy jest mokry, w przeciwieństwie do niektórych poprzedników. Zaskoczeniem może być jednak poprawne działanie głośnika, mikrofonu oraz aparatu.

Biorąc wszystko pod uwagę, to miło wiedzieć, że w najgorszym przypadku, Xperia X prawdopodobnie może przetrwać kontakt z wodą, ale na pewno odradzam eksperymentowanie z własnym urządzeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=nww5ncBjScU

Wpis został wyświetlony od 25.11.2023 już 964 razy.