Nowa książka ujawnia tajemnice rozwoju pierwszego iPhone’a

9 stycznia 2007 roku, twórca sukcesu Apple, Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a. Nie ma co do tego wątpliwości, że jest to przełomowe urządzenie, które odmieniło rynek mobilny. Mimo tego, że smartfony były już dostępne na rynku w tym czasie, to właśnie iPhone z dotykowym ekranem był tym, który odmienił spojrzenie na inteligentne telefony.

Było to ponad dziesięć lat temu i część z nas może tego nie pamiętać. Pierwszy iPhone zadebiutował w styczniu, ale pojawił się na pólkach sklepowych dopiero 29 czerwca. Z okazji okrągłej rocznicy wydana zostanie książka o tytule The One Device: The secret history of the iPhone. Będzie ona dostępna na Amazonie w cenie 28 dolarów.

Fragmenty książki zostały opublikowane przez portal The Verge. Tak jak można się spodziewać ukazuje ona długa i trudną drogę jaka towarzyszyła inżynierom i projektantom podczas powstawania projektu o nazwie iPhone. Zdecydowanie jest to najbardziej znany i wpływowy produkt XXI wieku. Andy Grignon wspomina, że iPhone zaważył też na życiu osobisty wielu osób, które pracowały nad jego powstaniem. Starszy inżynier Apple mówi, że „iPhone zrujnował więcej niż jedno małżeństwo”.

Książka skupia się też na początkach, które były kolejnym krokiem ewolucji w postaci iPhone’a, po sukcesie iPoda. Wspomina też o iTunes Phone, czyli Motoroli ROKR, który miał przekonać jego użytkowników do korzystania z biblioteki iTunes oraz zachęcić do zakupu iPoda.

Z książki możemy dowiedzieć się również, że Apple rozważało zakup Motoroli w 2003 roku, ale okazało się to zbyt kosztowne. Jak wiemy, później dokonało tego Google, ale równie szybko uznało to za złą inwestycję i sprzedało Motorolę bez zastanowienia. Opisane są również obawy, które wykazywał Steve Jobs odnośnie produkcji i budowy telefonu, które wymagały wiele pracy i zmian, aby ostatecznie zostały poparte przez wielkiego wizjonera naszych czasów.

Wszystkie fragmenty możecie przeczytać w poniższym linku.

Źródło: TheVerge

News został zobaczony od 20.06.2023 już 358 razy.