Prototyp pierwszego iPhone’a, który bardziej był płytą główną z ekranem

Powstał on ponad 12 lat i pokazują jak dużo się od wtedy zmieniło

Pierwszy iPhone to bez wątpienia rewolucyjne urządzenie, które zmieniło podejście do tematu telefonu ponad dekadę temu. Spojrzenie na prototyp najważniejszego produktu w historii firmy Apple, pokazuje jaką drogę musieli przebyć programiści oraz inżynierowie pracujący nad nim. Nowe zdjęcia pokazują funkcje mogły pojawić się w iPhone, ale ostatecznie z nich zrezygnowano w procesie projektowania.

The Verge uzyskało zdjęcia prototypu iPhone M68, który jest po prostu płytą główną z przytwierdzonym ekranem w dolnym lewym rogu. Są tam też jednak klasyczne złącza RCA i komponentowe, aby mogli się podłączyć niezależnie od wyświetlacza.

Na płycie jest też slot karty SIM, a także port LAN i gniazdo telefoniczne. Znajdziemy tam też gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz przyciski głośności, przycisk home, kamera. Na płycie wykorzystano też moduł pamięci oraz chipset od Samsunga.

Prototypowa płyta była podobno używana przez inżynierów, których zadaniem było zaprojektowanie oryginalnego oprogramowania iOS, które oczywiście jeszcze wtedy nie miało nazwy.

Artykuł został zobaczony od 21.03.2019 już 128 razy.