nubia Alpha, czyli nowy poziom inteligentnych zegarków z funkcją telefonu

Urządzenie posiada bardzo duży, 4-calowy ekran OLED

Wszyscy poważni gracze na rynku mobilnym będą chcieli lub już to zrobili wydać składany telefon. Widzieliśmy już Galaxy Fold i Mate X, ale możemy z pewnością powiedzieć, że to nie koniec. Chiński producent nubia (ZTE) proponuje jednak coś zupełnie odmiennego od tradycyjnych urządzeń, które znamy. Można przecież założyć smartfon na nadgarstek i mieć coś więcej niż tylko inteligentny zegarek. Zapewne zobaczymy też rozwój tego typu wynalazków.

nubia Alpha posiada 4-calowy, elastyczny ekran OLED. Wyświetlacz jest dość wąski i wysoki. Jego współczynnik proporcji to 36:9, a rozdzielczość to 960 x 192 pikseli. 

Przechodząc jednak do specyfikacji możemy go zakwalifikować jako typowy smartwatch. Wewnątrz pracuje chipset Snapdragon Wear 2100 z 1GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. Bateria 500 mAh ma pozwolić na działanie przez jeden lub dwa dni. Działa na niestandardowym systemie operacyjnym.

Obsługa eSIM pozwana na połączenia głosowe i łączność 4G LTE. Oczywiście nie zabraknie też wersji z łącznością Bluetooth i Wi-Fi. Posiada on też kamerę 5 MP z przesłoną f/2.2 do połączeń wideo i robienia zdjęć. Ma też monitor pracy serca oraz może śledzić sen.

nubia Alpha ma bransoletę wykonaną ze stali nierdzewnej. Istnieje też wersja, gdzie jest ona pokryta 18-karatowym złotem. Sam wyświetlacz pokrywa odporny na wysoką temperaturę poliimid.

Model eSIM będzie kosztował 550 lub 650 euro za wersję złotą. Wersja Bluetooth została wyceniona na 450 euro. nubia Alpha pojawi się w Europie w III kwartale tego roku.

News został wyświetlony od 26.02.2019 już 299 razy.