Od teraz Google Play obsługuje kody promocyjne

Google umożliwiło zarówno użytkownikom jak i deweloperom swojego oficjalnego sklepu z aplikacjami i grami wykorzystanie kodów promocyjnych do zakupu aplikacji. Dodatkowo od teraz kody promocyjne będzie można wykorzystać dla zakupów w aplikacji czy grze.

Jest to świetna informacja dla wydawców, którzy będą mogli organizować konkursy, w którym do wygrania będzie kod promocyjny na płatną aplikację lub rozszerzoną wersję, którą można kupić za pomocą mikropłatności, a teraz również kodów. Jest to także świetna informacja dla użytkowników Androida, którzy będą mogli zgarnąć wiele świetnych aplikacji i gier w organizowanych konkursach.

Przy tworzeniu kodów promocyjnych występuje jednak pewne ograniczenie. Wydawcy będą mogli wygenerować 500 kodów na kwartał dla każdego rodzaju transakcji – zakupu w Google Play oraz zakupów w aplikacji. Wart też dodać, że utworzone kody w danym kwartale nie przechodzą na następny.

Deweloperzy mogą ustalić ważność kodów maksymalnie do roku. Tak, więc jeżeli wygramy kod nie musimy realizować go od razu.

Bardzo cieszę, że kody promocyjne wreszcie są dostępne w Google Play, bo była to jedna z długo oczekiwanych funkcjonalności. Jak przygotować promocję z kodami dowiecie się na stronie wsparcia technicznego Google.