Google monitoruje użytkowników iPhone’ów w zamian za nagrody

Facebook i Google chcą o nas wiedzieć wszystko. Apple zapewne też…

TechCrunch

Dziś od rana media huczą o aplikacji Facebook Research, która zbierała dosłownie wszystkie dane użytkowników w zamian za niewielkie wynagrodzenie. Ludzie mogli obnażać się całkowicie za 20 dolarów. Okazuje się, że Google również chce wiedzieć jak ludzie używają swoich iPhone’ów i zbierają wszystkie dane. Wszystko w zamian za karty podarunkowe.

Aplikacja działa według programu Apple dla przedsiębiorstw i pozwala na używanie ich jedynie wewnętrznie.Oznacza to, że mogą jej używać wyłącznie pracownicy Google. Konkretniej chodzi o aplikację Screenwise Meter, która jest dostępna od 18. roku życia. Działa też w formie rozszerzenia dla Chrome od 2012 roku. Mogą do niej dołączyć też osoby mające 13. lat i korzystają z dostępu do sieci w tym samym gospodarstwie, co osoba dorosła, która jest już uczestnikiem programu.

Apple już zbanowało aplikację Facebooka i możemy przypuszczać, że ten sam los spotka

właśnie Screenwise Meter. Nie zainstalujemy jej bezpośrednio z App Store, ale po wejściu w odpowiedni link możemy ją pobrać na swoje urządzenie z iOS. Oczywiście w obu przypadkach, użytkownicy sami muszą wyrazić na to zgodę, ale jest działanie sprzeczne z polityką Apple.

Źródło: TechCrunch

News został wyświetlony od 30.01.2019 już 711 razy.