Oto jak pozbyć się wody z głośnika w iPhone 7

Jak zapewne wszyscy wiecie iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus są pierwszymi telefonami Apple, które są wodoodporne. Oba modele posiadają certyfikat IP67, który gwarantuje ochronę wnętrza przed wodą, kiedy urządzenie znajdzie się na głębokości 1 metra przez 30 minut. Testy wykazują, że są one w stanie wytrzymać nieco więcej.

Równie interesującą sprawą, którą zaprezentowano we wrześniu jest Apple Watch 2 i jego system usuwania wody z głośnika. Odpowiada za to specjalny silniczek:

Przy odrobinie sprytu podobny manewr możemy zastosować w przypadku duetu iPhone 7. Oczywiście możemy to uczynić z pozostałymi generacjami, ale oczywiście ucierpieć przy tym mogą pozostałe elementy urządzenia. Aby pozbyć się wody z głośnika w iPhone 7 lub iPhone 7 Plus potrzebna nam będzie aplikacja Sonic. Jest ona dostępna bezpłatnie w App Store.

Po jej uruchomieniu ustawiamy częstotliwość na 165 Hz i uruchamiamy ją za pomocą przycisku „Play”. Wydobywające dźwięki skutecznie usuną wodę, która zebrała się na membranie chroniącej głośnik przez czynnikami zewnętrznymi.

Artykuł został wyświetlony od 13.06.2023 już 435 razy.