Plotka: Snapchat pracuje nad urządzeniem wearable

snapchat_logo Plotka powstała na podstawie ogłoszenia o pracę w zespole Snapchat. Podobno firma pracuje nad inteligentnymi okularami lub innym urządzeniem „wearable”. Już teraz Snapchat posiada w swoich szeregach około tuzina pracowników odpowiedzialnych wyłącznie za tę technologię.

Podobno wynika to również ze świadomości zarządców firmy, którzy wiedzą, że aplikacja ma ograniczoną żywotność, a co za tym idzie również ograniczenia związane z możliwością zarobku. Aktualnie według notowań Snapchat jest wart około 16 miliardów dolarów.

Użytkownicy aplikacji to w większości młodzi ludzie, który zapewne byli również zainteresowani urządzeniami dostarczanymi przez Snapchat. Dziennie z aplikacji korzysta około 100 milionów osób.

Firma poszukuje osób z doświadczeniem w rzeczywistości wirtualnej i wearable. Oferty nie są skierowane wyłącznie do osób związanych z oprogramowaniem. Konkretniej do Snap Labs poszukiwane są osoby na stanowisko – „3D Computer Vision Engineer” oraz „Mobile Prototype Designer”.

Już dwa lata temy Snapchat zakupił start-up o nazwie Vergence Labs, który zajmował się inteligentnymi okularami nagrywającymi wszystko co widzi osoba je nosząca. Do tej pory 5 pracowników tej firmy zasila szeregi Snapchata.

Źródło: CNET

Wpis został zobaczony od 02.02.2023 już 141 razy.