Recenzja akcesoriów Lomatie, czyli nowej marki na naszym rynku

Miłym zaskoczeniem było, gdy przedstawiciel marki Lomatie kilka tygodni wcześniej odezwał się do mnie, w celu zawiązania współpracy. Jak łatwo możecie dostrzec, samemu prowadząc stronę ciężko jest o nawiązanie jakichkolwiek relacji z markami, które obecne są w świecie mobilnym. Dlatego też z miłą chęcią zgodziłem się na przetestowanie kilku produktów, które znajdują się w ofercie marki Lomatie.

Po wymianie kilku wiadomości, pan Łukasz poinformował mnie, że paczka wraz z akcesoriami do mnie podążą i wkrótce mam spodziewać się kuriera. Pierwszym i ogromnym zaskoczeniem była forma w jakiej zostały zapakowane wszystkie produkty. Mianowicie po zerwaniu zewnętrznej folii, moim oczom ukazało się niezwykle stylowe, drewniane pudełko, które śmiało można nazwać szkatułką. Najlepszym jego elementem było wypalone logo tapps.pl, moje imię oraz logo marki Lomatie.

W środku znajdowały się równie stylowe pudełka wykonane z drewna, ale w przypadku niektórych akcesoriów były to też niebrzydkie kartonowe opakowania. W skład mojego zestawu testowego wchodziły: nylonowy kabel USB-A -> USB-C 2.0 LC-60 o długości 1 metra i w kolorze niebieskim kabel microUSB wraz z ładowarką sieciową Lomatie LW-1204 ładowarka samochodowa Lomatie LS-115, w której zestaw wchodził również kabel Lighting nylonowy kable Lighting Lomatie LC-448 długości 2 metrów w kolorze złotym. Kabel Lomatie LC-448

Na pierwszy ogień poszedł nylonowy kabel Lomatie LC-448, który był używany przez dwie osoby, z dwoma różnymi telefonami marki Apple. Były nimi iPhone 5S oraz iPhone 6S.

Główną zaletą tego kabla jest przede wszystkim jego długość, która pozwala na wiele zastosowań przy użytku w domu. Można podłączyć go na przykład do ładowarki, która znajduje się za biurkiem lub kanapą i nie chcemy cały czas przekładać go z miejsca w miejsce oraz pozwala na swobodne korzystanie podczas ładowania. Pierwszy wrażeniem po wyjęciu go z pudełka jest też jego jakość. Miałem wiele razy styczność z nieoryginalnymi kablami dla urządzeń z iOS i nie grzeszyły ona jakością (nie oznacza to też, że oryginalne kable Lighting od Apple są wytrzymałe).

Według zapewnień producenta, kabel Lomatie LC-448 jest w stanie wytrzymać nawet 10 tysięcy podłączeń. Patrząc na wtyczkę ze złączem Lighting jak i z portem USB typu A może to być prawdą. Obie końcówki zostały wykonane ze stopu aluminium wykorzystywanego w przemyśle lotniczym. Sam oplot kabla, wykonany z nylonu jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki oraz będzie bardzo trudno go przetrzeć. Mimo swojej długości bardzo trudno będzie go załamać i nawet splątanie nie będzie w stanie zagrozić jego działaniu.

Model: Lomatie LC-448 Typ: kabel USB Długość: 2 metry Kompatybilność: pasuje do wszystkich urządzeń z portem microUSB lub lighting Kolor: czerwony/złoty. Ładowarka samochodowa Lomatie LS-115 Kolejnym produktem, który udało się przetestować przez kilka dni i przy różnej pogodzie oraz różnym trybie pracy była ładowarka samochodowa Lomatie LS-115 oraz dwa kable – kabel microUSB Lomatie LC-448 oraz kabel ze złączem Lighting, który był w zestawie. Ładowarka Lomatie LS-115 jest określana flagowym produktem, a więc powinniśmy wymagać od niej nieco więc niż od przeciętnych ładowarek dostępnych na rynku.

W rzeczywistości tak właśnie jest, bo po wyjęciu z pudełka ukazuje nam się wysokiej jakości „kostka” oraz kabel z bardzo ciekawym designem oraz wykonany z materiałów, które powinny poradzić sobie w ekstremalnych warunkach jakim jest auto. Warto podkreślić, że z ładowarki oraz dwóch wspomnianych przewodów udało mi się skorzystać podczas codziennej jazdy oraz podczas dłuższego wypadu na urlop. Znów wykorzystane w nim były telefony – iPhone 5S, iPhone 6S oraz Samsung Galaxy xCover 3.

Według producenta, któremu raczej warto zaufać, ładowarka chroni nasze urządzenia przed przepięciami, przeciążeniami, zwarciami oraz falami elektromagnetycznymi. Jak podaje Lomatie, ładowarka została poddana 26 różnym, rygorystycznym testom.

Model: Lomatie LS-115 Rozmiar: 28.0 x 28.0 x 61.9(h) mm Porty USB: 1 Napięcie wejściowe: 12V-24V Napięcie wyjściowe: 5V Prąd ładowania: 4.2A Kolor: srebrno-różowy.

Ładowarka LS-115 posiada dwa gniazda USB, do których bez problemu możemy podłączyć wszystkie urządzenia jak telefony, tablety, GPS oraz wszystko co możemy ładować w ten sposób. Maksymalne natężenie na jednym gnieździe to 2.1 A. Jest to wystarczające, aby naładować smartfon w czasie podróży do pracy oraz doładowywać go w każdej sytuacji. Atutem są właśnie dwa gniazda, ale to akurat oferuje wiele innych produktów tego typu. Ładowarka posiada auto identyfikację, więc wykrywa jakie natężenie potrzebne jest do ładowania danego urządzenia.

Bardzo cieszy (po raz kolejny) jakość wykonania, gdzie plastik nie jest tandetny i nie mamy wrażenia, że ładowarka nie wytrzyma kilkugodzinnej podróży. Co do samych kabli, również one zasługują ona uwagę, ponieważ w tym przypadku nie jestem wstanie określić ile trwało ładowanie poszczególnych urządzeń, ponieważ nie były one podłączone cały czas i często trwało to zaledwie kilka minut. Jednak zauważyłem, że w porównaniu do poprzedniej ładowarki oraz kabli, które używałem poziom baterii wzrastał o wiele szybciej nawet na krótkich dystansach. Jasna, biała lampka sygnalizuje, kiedy odbywa się ładowanie.

Kable z portami microUSB oraz Lighting w całości wykonane są z tworzyw sztucznych, ale ich jakość jest równie wysoka. Nie są to po raz kolejny tandetnie wykonane akcesoria. Końcówki po obu stronach są bardzo szerokie (szczególnie ma to zaletę przy złączach telefonów) wydają się być przygotowane na ekstremalne warunki.

Ładowarka sieciowa Lomatie LW-1204

Istną wisienką na torcie jest tu ładowarka sieciowa Lomatie LW-1204, która już samym wyglądem wraca na siebie uwagę. Nie jest to zwykła ładowarka jak z pozoru można by się spodziewać. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, w tym z matowego plastiku, który będzie raczej trudno zarysować w warunkach domowych. Nie należy ona do małych ładowarek, ale nie przeszkadza to absolutnie w niczym.

Na dole znajduje się domyślnie angielskie gniazdko, ale w zestawie dołączona jest przejściówka, która pozwala umieścić ładowarkę w kontynentalnym gniazdku. Po boku znajduje się port USB, który wspiera szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 2.0. Oznacza to więc, że każde urządzenie z chipsetem Snapdragon, które wspiera tę technologię może zostać naładowane szybciej. Maksymalne natężenie to 2.4 A przy natężeniu 5V.

Model: Lomatie LW-1204 Rozmiar: 42.6 x 60.7 x 30.3(h) mm Porty USB: 1 Napięcie wejściowe: 100V-240V Napięcie wyjściowe: 5V Prąd ładowania: 2.4A Kolor: biało-złoty.

Pełną ofertę marki Lomatie znajdziecie w tym miejscu. Bardzo ciekawą opcją jest również wieczysta gwarancja każdego z produktów. Na stronie producenta wystarczy wypełnić formularz, podając m. in. miejsce zakupu, numer paragonu czy też numer rejestracyjny. Na rejestrację mamy 30 dni.

Niestety nylonowym kabelemUSB-A -> USB-C 2.0 LC-60 nie mogłem się zająć osobiście. Jest to spowodowane tym, że nie posiadam żadnego urządzenia z takim złączem. Na szczęście jeden ze znajomych posiada smartfon Huawei P10 i co jakiś czas staram się go podpytywać się sprawuje się dany kabel. Mianowicie sprawuje się on na tyle doskonale, że całkowicie zrezygnował z kabla, który był dołączony do zestawu.