Z Polą prześwietlisz wszystkie produkty

Pola to polska aplikacja, która w sklepie pozwoli nam zidentyfikować kraj pochodzenia każdego produktu. Jeżeli mamy dosyć zagranicznych produktów z wielkich koncernów, a przy okazji chcesz wesprzeć nasze rodzime marki to aplikacja pomoże dokonać właściwego wyboru. Znajdziemy ją w Google Play i App Store. Wkrótce ma pojawić się także w Windows Store.

Pola to nic innego jak skaner kodów kreskowych, który ujawni nam wszystkie informacje na temat marki. Istotne dla nas dane to przede wszystkim czy mamy do czynienia z polskim kapitałem, jeżeli tak to w ilu procentach, czy produkcja towarów odbywa się na terenie Polski oraz czy jest to część zagranicznego koncernu.

Y

Aplikacja przyznaje również każdemu producentowi punkty od 0 do 100. Oto jak działa cały algorytm:

Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejstrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów.

Producenci chcąc zadbać o to, aby wszystkie dane były aktualne proszą także użytkowników aplikacji o zgłaszanie wszelkich niejasności.

Wpis został wyświetlony od 15.11.2023 już 403 razy.