Rozmiar wirtualnego przycisku Home w iPhone 8 może być zmieniany

Kod źródłowy oprogramowania dla głośnika HomePod to istna kopalnie wiedzy o nadchodzących iPhone’ach. Możemy dowiedzieć się, że iPhone 8, 7S oraz 7S Plus będą oferowały nagrywanie wideo 240fps w rozdzielczości 1080p, a nie jak wcześniej 720p.

Ciekawostką jest również to, że przycisk Home w iPhone X" style="text-decoration: underline">wirtualny przycisk Home w iPhone 8 będzie mógł być edytowalny, a wokół niego będzie znajdował się obszar funkcyjny jak wcześniej przewidywali analitycy. Deweloper Steve Troughton-Smith dokonał głębokiej analizy kodu oprogramowania HomePod z określonym celem, aby znaleźć jakiekolwiek odniesienia do przycisku domowego na ekranie w iPhone 8. Oczywiście udało mu się to i wszystkie dane opisał w swoim poście na Twitterze:

We know some facts re iPhone 8 home button area:

• it resizes • indicator can be hidden • no API to change color • tab bars extend under it — Steve T-S (@stroughtonsmith) 10 sierpnia 2017

Będzie on znajdował się na samym dole ekrany, czyli w podobnym miejscu jak fizyczny przycisk. Nad nim znajdzie się pasek szybkiego wybierania, a wszystkie aplikacje będą otwierać się również nad przyciskiem. Po bokach będzie znajdowało się puste miejsce. Po otwarciu filmu w poziomie lub gry, przycisk w iPhone 8 oczywiście zniknie. Nie będzie można zmieniać jego koloru, a więc z stąd przypuszczenia, że po jego bokach znajdzie się obszar funkcyjny. Przycisk może też zmieniać rozmiar. Paski mogą rozszerzać się pod nim.

@stroughtonsmith embrace the cutout with the wallpaper. Could explain why the wallet app isn’t translucent in iOS 11 pic.twitter.com/aFzX56L6iD

— rutherling (@Rutherling) 11 sierpnia 2017

Źródło: PhoneArena

Artykuł został zobaczony od 08.07.2023 już 440 razy.