Samsung Galaxy Note 8 zaprezentowany oficjalnie

Po wielu dniach, tygodniach, a nawet miesiącach oczekiwania, wreszcie Samsung Galaxy Note 8 stał się oficjalnie pełnoprawnym członkiem rodziny Galaxy. Dziś, koreańska firma zaprezentowała urządzenie 6.3-calowym calowym ekranem Infinity oraz Androidem 7.1.1" style="text-decoration: underline">ekranem Infinity. Szczególnie po długim czasie seria Galaxy Note pojawi się w Europie, po tym jak na Starym Kontynencie Note5 nie było w ogóle, ale później spotkaliśmy się z fiaskiem Galaxy Note 7.

Ogromny, zakrzywiony ekran Super AMOLED z rozdzielczością QHD+ i obsługą Mobile HDR Premium wspiera również funkcję Always On Display. Oczywiście do zestawu dołączony jest też rysik S Pen, który jest wodoszczelny, podobnie jak samo urządzenie.

https://www.youtube.com/watch?v=RKYjdTiMkXM

Nowością dla Samsunga jest podwójna konfiguracja aparatów. Oba to 12-megapikselowe jednostki z optyczną stabilizacją (pierwszy taki przypadek), z czego jeden z aparatów posiada przesłonę f/1,7, a drugi to teleobiektyw z przesłoną f/2,4. Nowa funkcja Live Focus pozwala na dostosowanie tylnego rozmycia zdjęcia (efekt Bokeh) przed naciśnięciem spustu migawki lub później z galerii.

https://www.youtube.com/watch?v=KEHZBE8E0pw

Pod maską pracuje chipset Snapdragon 835 lub Exynos 8895, w zależności od regiony oraz 6 GB pamięci RAM. Galaxy Note 8 pozwala na odpalenie dwóch aplikacji jednocześnie, a nawet dwóch tych samych programów. Na pokładzie pracuje system Android 7.1 Nougat wraz z własnym interfejsem Samsunga. Oferuje oczywiście funkcje asystenta cyfrowego Bixby. Gear VR oraz DeX także współpracują z urządzeniem.

Nadal posiada on gniazdo słuchawkowe 3.5 mm, które oferuje wzmocniony dźwięk przez AKG (jak S8). Note8 posiada też port USB-C, które oferuje szybkie ładowanie. Pojemność baterii wynosi 3.300 mAh. Wspiera też oczywiście bezprzewodowe ładowanie. Polska cena została ustalona na 4299 złotych.

News został zobaczony od 01.09.2023 już 888 razy.