Samsung może ponownie być dostawcą chipsetów dla iPhone’ów

Apple przez wiele lat korzystało z usług firmy Samsung, która dostarczała procesory dla kolejnych generacji iPhone’ów i iPadów. Z biegiem czasu udział w tym procesie koreańskiej firmy malał, aż całkowicie odpowiedzialną za dostawy chipsetów jest teraz tajwańska firma TSMC. Plotki mówi, że podobnie będzie w tym roku i wszystkie układy A11 dla iUrządzeń, wykonanych w technologii 10 nm dostarczy TSMC.

Najnowszy raport z Korei Południowej mówi, że Samsung chce ponownie wejść do gry i być dostawcą chipsetów dla Apple. Podobno już inwestuje w swoje linie produkcyjne, aby być gotowym do produkcji układów 7 nm w 2018 roku, tuż przed TSMC. Oczywiście prowadziłoby to możliwość odzyskania względów Apple i możliwości produkcji układu A12 dla przyszłorocznych iPhone’ów.

Pamiętajmy, że przy współpracy obu firmy, kiedy to Samsung dostarczał chipsety dla iPhone 6, powstało wiele kontrowersji. Układy dostarczone przez Samsunga dla iPhone 6 były mniej energooszczędne i bardziej podatne do nagrzewania w porównaniu do chipsetów produkowanych przez TSMC.

Warto wspomnieć, że Samsung Display będzie prawdopodobnie głównym dostawą paneli OLED dla przyszłych generacji smartfonów Apple, a więc obie firmy i najwięksi rywale współpracują ze sobą również na innych płaszczyznach.

Artykuł został wyświetlony od 10.12.2023 już 680 razy.