Samsung może zaoferować zniżki na Galaxy S8 dla (były) właścicieli Galaxy Note 7

Według nowego raportu Korea Herald, Samsung rozważa wprowadzenie zniżek na przyszłoroczne Galaxy S8 lub ewentualnie Galaxy Note 8 (o ile w ogóle powstanie) dla osób, które kupiły w tym roku Galaxy Note 7. Według anonimowego źródła zbliżonego do branży, kierownictwo koreańskiego giganta chce tym samym złagodzić niezadowolenie byłych już właścicieli tegorocznego niewypału.

Samsung już w tej chwili oferuje w niektórych krajach dodatkowe pieniądze. Za przykład możemy podać USA, gdzie wszyscy zwracający otrzymują 25 dolarów, a wymieniając swojego Galaxy Note 7 na inne urządzenie marki Samsung można otrzymać nawet dodatkowe 100 dolarów oraz różnicę w cenie pomiędzy np. Note 7, a Galaxy S7 edge.

Rabaty dla osób, które były zmuszone wymienić swojego Note 7 mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pozwoli to na zatrzymanie klientów i przekonanie ich do nowych produktów. Obecnie badania rynku pokazują jednak, że reputacja marki Samsung została mocno nadszarpnięta i wielu użytkowników deklaruje, że nie zakupić żadnych smartfonów tej marki w przyszłości. Oferta zniżek na Galaxy S8 może przyczynić się do częściowego odwrócenia tej tendencji.

Może to również zachęcić osoby, które nadal używają swoje Galaxy Note 7, mimo tego, że są one poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa pożarowego.

Źródło: The Korea Herald