Oszczędzanie danych już wkrótce w aplikacji Facebook Messenger

Facebook Messenger to jedna z tych aplikacji, które przez wielu używane są najczęściej każdego dnia. Jest to też aplikacja wykorzystuje dużo danych komórkowych, kiedy nie jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi. Na szczęście, przyszłe wersje Messengera będą pozwalały na trochę włączenie funkcji oszczędzania danych.

Facebook testuje ją obecnie na Androidzie w wersji beta aplikacji. Jego działanie polega na zmianie sposobu pobierania mediów, czyli nie pobiera w ogóle filmów i zdjęć. Obecnie Messenger pobiera od razu wszystkie media, które otrzymujesz. Jest to zupełnie niezależne jaki jest tego rozmiar, czy w ogóle masz ochotę na ich pobranie na swoje urządzenie.

Po włączeniu nowej funkcji będziesz musiał kliknąć na przesłane zdjęcie czy film, aby go zobaczyć. Wiadomości tekstowe pozostają bez zmian. Messenger w wersji beta posiada również licznik, który pokazuje, ile dzięki funkcji udało się zaoszczędzić danych.messenger_oszczedzaniedanych

Funkcja oszczędzania danych nie będzie działać, gdy urządzenie jest podłączone do Wi-Fi. Można się spodziewać, że trafi on już niedługo do oficjalnego wydania. Możesz obecnie zapisać się do beta testów aplikacji Messenger w tym miejscu.

Źródło: Android Police