in

Samsung podobno wyłączy wszystkie wadliwe Galaxy Note 7 po 30 września

Samsung rozpoczął już proces wymiany wszystkich urządzeń Galaxy Note 7, które już zostały wysłane z magazynów, ale proces zastępowania wszystkich potencjalnie wadliwych jednostek zajmie jeszcze kilka tygodni. Mówimy o co najmniej 2,5 mln jednostek Note 7, które musi zastąpić nowymi urządzeniami, które nie zawierają baterii wyprodukowanej przez spółkę partnerskie, Samsung SDI.

Jednak proces wycofywania się dość znacznie różni się i zależy od kraju. W Polsce zakupionego wcześniej Galaxy Note 7 możemy wymienić na „niepłonącego” Note 7, których wysyłka rozpocznie się po 19 września lub zamienić go na Galaxy S7 edge. Różnicę w cenie pokrywa sprzedawca. Samsung zaleca wyłączenie urządzenia i niekorzystanie z niego do chwili wymiany, jednak nie oferują oni żadnego zastępczego smartfonu w tym czasie.

Ostatnio nawet, Samsung i Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wydały wspólne oświadczenie, w którym zachęcają wszystkich użytkowników Galaxy Note 7 do wyłączenia ich urządzeń i natychmiastowej wymiany w wyniku problemów z ogniwem akumulatora.

Ale co, jeśli ktoś nie chce wymienić swojego nowo nabytego Samsunga Galaxy Note 7 z różnych powodów? Cóż, najwyraźniej nie będzie mógł go używać zbyt długo, ponieważ firma planuje wyłączenie wszystkich wadliwych jednostek po 30 września. Oznacza to, że klienci, którzy kupili Galaxy Note 7 nie będą miał innego wyboru niż zastosować procedurę Samsunga wprowadzoną w danym kraju, w którym fablet jest dostępny w sprzedaży.

Tak więc, jeśli jesteś właścicielem Galaxy Note 7 najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z programu wymiany urządzeń, który oferuje Samsung.

Źródło: Reddit

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments