in

Smartfony, które możesz kupić zamiast Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 od dziś oficjalnie przechodzi do historii. Samsung zalecił wszystkim jego posiadaczom wyłączenie urządzeń i zaprzestanie korzystania z nich. Dziś również zatrzymana został sprzedaż oraz prawdopodobnie produkcja Note 7. Właściciele będą zmuszeni oddać wadliwe jednostki, które już raz wymieniali w ramach specjalnego programu. Wszyscy sprzedawcy oraz operatorzy będą zapewne chcieli zaoferować inne modele w zastępstwie.

Warto przyjrzeć się jakie obecnie dostępne smartfony mogą sprostać wymagającym konsumentom. Poniżej kilka propozycji telefonów, które mogą zastąpić Galaxy Note 7 od zaraz.

Galaxy S7 edge s7edge-srebrny

Jeśli cenisz sobie urządzenia z serii Galaxy to głównym kandydatem do zastąpienia Note 7 jest bez wątpienia Galaxy S7 edge, który bardzo przypomina ostatni nieudany fablet rodem z Korei Południowej. Ten telefon oferuje wiele tych samych fantastycznych funkcji znajdujących się w Galaxy Note 7, będzie kosztować nieco mniej i jest dostępny wszędzie, a przede wszystkim jest już sprawdzonym produktem, który funkcjonuje na rynku od kilku miesięcy.

iPhone 7 Plus oficjalnezdjecia_iphone7plus_2

Największy rywal, ale również bardzo trudny do dostania w obecnej chwili. iPhone 7 Plus jest bez wątpienia najlepszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem oferowanym przez Apple. Jasne, że konstrukcja jest podobna do ostatnich kilku wersji, ale na jego korzyść przemawia podwójny aparat, wodoodporność (IP 67), niezwykle szybki chipset A10 Fusion oraz dostępna pojemność 256 GB. Galaxy Note 7 i iPhone 7 Plus miały rywalizować ze sobą o pozycję lidera w swojej klasie, ale to urządzenie Apple pozostało samo na polu bitwy.

LG V20 LG-V20

Jeśli nie masz zamiaru zamieniać Androida na iOS, to właśnie LG V20 jest moim osobistym faworytem w tym zestawieniu. Jest jednak problem z jego dostępnością i nie wiadomo, kiedy będzie oficjalnie można go kupić na naszym kontynencie. W USA będzie dostępny już pod koniec października. Jest też smartfonem, który może dorównać Note 7 w wielu kluczowych obszarach, w tym wydajności, jakości aparatu i posiadaniu unikalnych funkcji (cech). LG V20 oferuje m. in. w tym estetyczny drugi ekran nad głównym wyświetlaczem, podwójny aparat oraz Android 7.0 Nougat po wyjęciu z pudełka.

OnePlus 3 oneplus3_graf

Jest to chyba jedyny smartfon dostępny za połowę ceny, który może choć w części dorównać Galaxy Note 7. Za 1799 zł dostaniemy m. in. chipset Snapdragon 820, 6 GB RAM, wyświetlacza AMOLED czy metalowy korpus.

HTC 10 htc10lifestyle3

Wartym rozważenia jest również flagowy i solidnie wykonany HTC 10. Smartfon nie cieszy się zbyt dużą popularnością i jego wejście na rynek przeszło bez większego echa mimo tego, że oferuje on to samo co większość obecnych flagowców pozostałych producentów. Przede wszystkim na jego korzyść przemawia aluminiowy korpus oraz interfejs SENSE 8 oparty na Androidzie Marshmallow. Wewnątrz znajdziemy m. in. chipset Snapdragon 820, 4 GB RAM czy oba aparaty (przedni i tylny) z optyczną stabilizacją obrazu.

Google Pixel XL google-pixel-bell-bialy2

W zestawieniu największym urządzeniem jest najnowsze cacko od Google. Jest również o 1 milimetr wyższy i szerszy od Galaxy Note 7. Oczywiście znajdziemy tu najnowsze technologie, a przede wszystkim aparat, który zbiera znakomite recenzje. Pixel XL jako jedyny z wymienionych propozycji posiada najnowszy chipset Snapdragon 821 od Qualcomm. Działa również pod kontrolą najnowszego systemu Google – Android 7.1 Nougat. Niestety prawdopodobnie nie będzie dostępny oficjalnie w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments