in

Samsung progronzuje 5.1 miliarda zysku za czwarty kwartał.

Koreański gigant szacuje, że zyski firmy za ostatni kwartał ubiegłego roku wyniosą 5.1 miliarda dolarów. Jak na jednego z potentatów rynku urządzeń mobilnych zaledwie jedna trzecia pochodzi z tego sektora. Od rekordowego 2013 roku, kiedy Samsung notował kwartalne zyski rzędu 8 miliardów nieco się zmieniło i firma pomniejsza zyski na tym poziomie. Wszystko za sprawą spadku sprzedaży flagowych smartfon, jednak zyski te utrzymują się na stabilnym poziomie 5 miliardów dolarów.

Główne wpływy będą pochodziły ze sprzedaży telefonów z serii Galaxy – Note 5 czy S6 edge oraz setek innych gadżetów jak karty pamięci, telewizory, monitory oraz wiele, wiele innych. Prognozy oczywiście są nieznacząco odmienne od rzeczywistych wyników, które poznamy za kilka tygodni. Wynik z ostatnich trzech miesięcy 2015 roku jest lepszy od tego z roku 2014, lecz mniejszy o 15 procent w stosunku do kwartału trzeciego poprzedniego roku.2015-Q4-Earnings-Guidance

Znaczący wpływ na mniejsze zyski ma sprzedaż urządzeń mobilnych, co jest jak można się domyślać pojawienia się solidnej konkurencji w postaci takich marek jak Xiaomi, Meizu czy Huawei.

Źródło: Samsung

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments