Spotify kończy wsparcie dla aplikacji na Windows Phone [AKTUALIZACJA]

UPDATE: Jak się okazuje informacja o zakończeniu wsparcia dla aplikacji była nieprawdziwa. Właśnie dziś Spotify zaktualizowało aplikację dla Windows Phone 8.x, która również wspiera Windows 10. Cytując: „”Naszym głównym celem w Spotify jest zaoferować najlepsze wrażenia muzyczne na rynku, obejmującego wszystkie platformy. Będziemy nadal wspiera, dzisiejsza aktualizacja do wersji 5.2 poprawia nasze wsparcie dla Windows 10.”

Aktualizacja, którą Spotify wypuściło dla aplikacji na Windows Phone w lutym 2015 roku wydaje się być ostateczną. Szwedzki wydawca stwierdził, że nie warto dodawać nowych funkcji dla tak małej liczby użytkowników. Aplikacja Spotify nadal będzie dostępna w Windows Store, ale nie zyska takich funkcji jak aplikacje na Androida i iOS.

Jeżeli chodzi o wersję dla Windows 10, Spotify na razie nie jest w stanie powiedzieć, czy i kiedy może zostać wydana. W chwili wydania użytkownicy na pewno otrzymają informacje o możliwości pobrania jej na swoje urządzenia.

„Możemy potwierdzić, Windows Phone 8.x nie jest już obsługiwany. Można nadal używać naszej aplikacji Spotify na urządzeniach z tym system, ale nie będzie już żadnych dalszych aktualizacji. Przepraszamy za niedogodności … odnośnie systemu Windows 10 nie możemy w tej chwili powiedzieć, czy i kiedy powstanie wersja dla tej platformy, ale jak tylko pojawi się coś nowego, otrzymasz powiadomienia na swoim urządzeniu, że aktualizacja jest dostępna.”

Źródło: MSpoweruser