Szczegóły dotyczące autonomicznego zestawu VR od Samsunga

Firma Visual Camp udostępniła dane na temat przypuszczalnego, samodzielnego prototypu zestawu wirtualnej rzeczywistości firmy Samsung. Zestaw VR ma zostać nazwany Samsung ExynosVR III. Jak doskonale wiemy, nie zobaczyliśmy nigdy ExynosVR I i Exynos VR II, a więc możemy podejrzewać, że prace nad samodzielnym zestawem mogły trwać od dawna.

Jednymi z ciekawszych funkcji mają być rozpoznawanie mowy oraz ruchów twarzy. Technologia śledzenia wzroku firmy Visual Camp umożliwi zestawowi VR dowiedzieć się na jakim obszarze koncentrują się twoje oczy. Rozdzielczość tego obszaru zostanie wyostrzona, a pozostały zostanie obniżona. Ma to również odbywać się bardzo szybko, aby nie nadwyrężać zbytnio baterii ExynosVR III.

Za działanie zestawu wirtualnej rzeczywistości ma odpowiadać chipset z 6-rdzeniowym procesorem, który został zbudowany w procesie 10 nm. Ma on zawierać dwa rdzenie Samsung M2 2,5 GHz i cztery rdzenie Cortex-A53 1,7 GHz. Kartą graficzną ma być Mali G71. Obraz mają wyświetlać dwa ekrany WQHD + z częstotliwością odświeżania 90 Hz lub jeden wyświetlacz 4K z częstotliwością 75 Hz. Oczywiście zestaw nie będzie wymagał telefonu i będzie działał niezależnie, podobnie jak HTC Vive.

Obecnie nie wiadomo, kiedy urządzenie będzie dostępne i ile będzie kosztować. Być może premiera odbędzie się wraz z Galaxy Note 8, ale chyba będzie to jednak za wcześnie. Być może pojawi się jeszcze w 2017 roku, tuż przed okresem świątecznym.

Źródło: VisualCamp , PhoneArena